Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
KosmetykawPolsce.pl

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej

zobacz
KosmetykawPolsce.pl

JTC Sp. z o.o.

zobacz
Poleć nas innym
Poradnik

Różne metody usuwania zbędnego owłosienia


Nie istnieje idealna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Każda ma wady i zalety.

Nadmierne owłosienie ciała jest nie tylko przyczyną frustracji pacjentów z zaburzeniami hormonalnymi, ale także wielu zdrowych ludzi. Istnieje więc ogromne zapotrzebowanie na skuteczną metodę pozwalającą na stałe usunięcie włosów z różnych okolic ciała. Laserowa depilacja jest obecnie najbardziej skuteczną metodą usuwania włosów.

Golenie jest bardzo łatwe, szybkie, bezbolesne i przede wszystkim tanie. Niestety trzeba je powtarzać codziennie. Sprzyja wysuszeniu skóry. Wadą jest także to, że odrastające włosy sprawiają wrażenie ostrych i sztywnych. Metoda najbardziej odpowiednia dla pach i łydek, zwłaszcza u osób wrażliwych na ból. Golenie to dobre rozwiązanie wtedy, gdy występują przeciwwskazania do innych metod depilacji.

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą kremów, pianek i żeli należy chyba do najprzyjemniejszych. Absolutnie nie boli. Często ładnie pachnie. Nadaje się do depilacji każdej części ciała. Włosy odrastają dłużej niż przy goleniu. Wymaga jednak sporo cierpliwości, gdyż po nałożeniu preparatu na skórę należy odczekać kilka minut. Zdarza się, że po zadanym czasie zabieg okazuje się nieskuteczny. Dodatkowo istnieje ryzyko wystąpienia uczuleń bądź podrażnień. Ten rodzaj depilacji najlepiej sprawdza się w okolicach bikini ( oczywiście po uprzednim wykonaniu próby uczuleniowej!).

W przypadku delikatnego owłosienia na przedramionach, udach oraz twarzy, odradzam usuwania włosów. Może się zdarzyć, że będą sprawiały nam wówczas więcej problemów niż przed depilacją, kiedy były cienkie i miękkie. Bardzo dobre efekty przynosi natomiast ich rozjaśnianie. Jasne włosy stają się niewidoczne, niemal przeźroczyste. Przy regularnym stosowaniu preparat powoduje osłabienie włosa i jego wykruszanie. Nie daje powikłań, chroni delikatną skórę. Podobnie jak kremy do depilacji - może uczulać.

Woski do użytku domowego mają postać gotowych plastrów, które przed użyciem ogrzewa się w dłoni. Zabieg jest mało efektywny. Włosy urywają się, a znaczna ich część nie ulega wyrwaniu. Wymaga także wprawy w zrywaniu plastrów.

W warunkach domowych najlepsze efekty można osiągnąć stosując depilator. Włosy - podobnie jak przy wosku - odrastają po kilkunastu dniach. Koszt depilatora to jednorazowy wydatek. Dlaczego zatem nie jest to powszechna metoda depilacji? Zabieg jest bolesny i trwa długo. Może przyczynić się do wrastania włosów. Depilacja pach lub bikini jest dość skomplikowana. Jeśli pokonamy te wszystkie trudności, depilator okaże się niezawodny.

Depilacja pastą cukrową - jest to jeszcze nadal nowość na naszym rynku, chociaż znana od tysięcy lat na świecie. Powszechna w krajach muzułmańskich, gdzie kobiety depilują całkowicie ciało. Depilacja odbywa się za pomocą specjalnej pasty cukrowej, którą nakłada się na skórę i ściąga razem z włoskami. Metoda ta jest o wiele mniej bolesna i skuteczna nawet w trudnodostępnych miejscach. Nie wywołuje takich podrażnień jak przy wosku i przy regularnym stosowaniu może mocno osłabić włosy. Nie powoduje wrastania włosów, więc nadaje sie jako metoda alternatywna dla bardzo wrażliwej skóry.

Szybko i skutecznie pozbędziemy się owłosienia w gabinecie kosmetycznym. Woskowanie stosuje się na wszystkie partie ciała, także u mężczyzn, zwłaszcza na plecy i tors. Żadna inna metoda nie pozostawia skóry tak idealnie gładkiej. Efekt utrzymuje się długo. Zabiegu nie wykonuje się m.in. w przypadku żylaków, przesuszonej skóry, zaawansowanej ciąży i in. Jest to metoda kosztowna i bolesna. Niezastąpiona przed urlopem, pozwala uwolnić się od problemu depilacji i błyszczeć gładkim ciałem.

Skuteczność zabiegów depilacji laserowej ocenia się na około 90%. Niestety nie każdy może się poddać zabiegowi depilacji laserowej. Do zabiegu istnieje kilka przeciwwskazań między innymi (świeża) opalona skóra, przyjmowanie leków światłouczulających, peeling, bielactwo, cukrzyca, skłonność do nieprawidłowego gojenia się ran. Zabiegów depilacji laserowej nie wykonuje się u kobiet ciężarnych.


Źródło:
Strefa Urody

mtpmtgsarzetelniafrodytatargipomorskietwojelekitargi.krakowTargi  SPA & WELLNESSimprezytargowekongres kosmetycznyforumprawpacjenta